Distance Medley (Girls)
1 Mid-Prairie, Wellman 4:10.42
2 Panorama, Panora 4:10.95
3 Western Christian, Hull 4:16.64
4 Jesup 4:20.65
5 Central Lyon, Rock Rapids 4:20.91
6 Denver 4:21.48
7 Iowa Falls-Alden 4:23.05
8 Dike-New Hartford 4:23.81
Discus (Girls)
1 Abigayle Angell Central Springs 133-10
2 Katie Pickhinke Ridge View 130-10
3 Abby Boehm North Fayette Valley 128-11
4 Kerrigan Pope Pekin 127-05
5 Allison Van Gorp Pella Christian 126-00
6 Annika Headington Waukon 123-05
7 Haylee Seidler Underwood 121-05
8 Breanna Baumler North Fayette Valley 119-00
9 Stella Umphreys Treynor 118-08
10 Shayla Oster Bellevue 118-07
11 Tori Boyse Mid-Prairie, Wellman 118-06
High Jump (Boys)
1 Isaac Jones Clarinda 6-06.00
2 Kaleb Scott Southeast Valley 6-05.00
3 Noah James Treynor 6-03.00
4 Derek Weisskopf Williamsburg 6-03.00
5 Elijah Weaver Forest City 6-03.00
5 Ganon Archer Van Meter 6-03.00
5 Jayden Mackie Aplington-Parkersburg 6-03.00
8 Cain Brown Mid-Prairie, Wellman 6-03.00
4x200-meter relay (Boys)
1 Unity Christian, Orange City 1:28.58
2 Roland-Story, Story City 1:30.95
3 Estherville Lincoln Central 1:31.01
4 Mediapolis 1:31.52
5 Belmond-Klemme 1:31.65
6 Woodward-Granger 1:31.74
7 Northeast, Goose Lake 1:31.95
8 KPWC 1:32.00
14 Mid-Prairie, Wellman 1:33.16
4x200-meter relay (Girls)
1 Dike-New Hartford 1:44.21
2 Williamsburg 1:44.91
3 KPWC 1:44.95
4 Denver 1:46.76
5 Unity Christian, Orange City 1:47.70
6 South Hamilton, Jewell 1:48.26
7 West Lyon, Inwood 1:48.46
8 Treynor 1:48.55
11 Mid-Prairie, Wellman 1:49.67
High Jump (Girls)
1 Maddie Olson Sheldon 5-09.00
2 Kiersten Fisher Southeast Valley 5-05.00
2 Elizabeth Chambers Northeast, Goose Lake 5-05.00
4 Chloe Largent ACGC 5-02.00
5 Molly Zylstra Unity Christian, Orange City 5-02.00
6 Anna Coffee Hinton 5-02.00
6 Carlee Rochford New Hampton 5-02.00
8 Alizabeth Jacobsen Underwood 5-02.00
12 Ella Groenewold Mid-Prairie, Wellman 5-00.00
Distance Medley (Boys)
1 Bellevue 3:36.00
2 Underwood 3:38.71
3 Forest City 3:39.10
4 Cascade, Western Dubuque 3:39.22
5 Sheldon 3:39.92
6 Tipton 3:40.02
7 Davis County, Bloomfield 3:41.56
8 Jesup 3:41.62
18 Mid-Prairie, Wellman 3:47.53
4x100-meter relay (Girls)
1 Northeast, Goose Lake 49.53
2 Dike-New Hartford 49.77
3 Williamsburg 49.87
4 Mid-Prairie, Wellman 51.10
5 West Lyon, Inwood 51.36
6 OABCIG 51.36
7 South Hamilton, Jewell 51.41
8 Denver 51.47
4x100-meter relay (Boys)
1 OABCIG 42.80
2 Unity Christian, Orange City 43.07
3 Spirit Lake 43.25
4 KPWC 43.70q
5 Bellevue 43.98q
6 Roland-Story, Story City 44.15
7 Camanche 44.22
8 Mediapolis 44.31
19 Mid-Prairie, Wellman 45.35